Systemy dla samorządów

Systemy dla samorządów

Systemy dla samorządów

System dla administracji obejmuje wdrożenie zaawansowanego systemu zarządzania treścią CMS dedykowanego dla jednostek administracji, który pozwala na samodzielne i łatwe zarządzanie treścią na stronie poprzez dodawanie wewnętrznych oraz pobieranie zewnętrznych materiałów.

Informatyzacja jednostek administracji i innych jednostek należących do sektora publicznego do nieodłączna faza rozwoju cyfryzacji następująca w dzisiejszych czasach. Głównym zadaniem systemów dla samorządów jest ułatwienie komunikacji ze społeczeństwem. Rozwój serwisów internetowych dla administracji jest realizowany na podstawach administracyjno-prawnych na potrzeby obywateli i przedsiębiorców.

Główną zaletą systemów dla jednostek administracyjnych jest kształtowanie treści i sposobu ich prezentacji w docelowym serwisie internetowym za pomocą prostych i użytecznych interfejsów użytkownika, takich jak formularze, kontrolki i okna przypominające te używane na co dzień w systemie operacyjnym, telefonie komórkowym czy tablecie. Co więcej, system zachowuje na tyle kompleksową funkcjonalność, by sprostać rozporządzeniom prawnym dotyczących serwisów administracji państwowej.

Benefity wynikające z zastosowania systemu zarządzania dla samorządów:

Samodzielna administracja
System CMS umożliwia zarządzanie serwisem nie wymagając przy tym znajomości języka HTML/CSS. Osoby bez wiedzy technicznej z powodzeniem mogą publikować treści. Do ich formatowania używa się interfejsów zaczerpniętych z popularnych edytorów tesktowych.

Redukcja kosztów
Jako, że serwis nie musi być aktualizowany przez wykonawcę, lecz przez wewnętrzny personel klienta, nie ma konieczności angażowania wykonawcy do celów aktualizacji strony, co pociąga za sobą redukcję kosztów związanych z jego zatrudnieniem.

Oszczędność czasu
Bez konieczności angażowania osób trzecich, strona jest aktualizowana szybko przez personel, natomiast efekty widoczne są od razu.

Budowa systemu zarządzania

Głównym celem serwisu dla administracji jest prezentacja treści gromadzonej wewnątrz serwisu oraz kolekcjonowanej z zewnętrznych źródeł informacji. Docelowi odbiorcy treści prezentowanych w serwisie to przede wszystkim: mieszkańcy danego obszaru (miasto, gmina, powiat, województwo), przedsiębiorcy, inwestorzy, pracownicy oraz przedstawiciele mediów.

Aby sprostać powyższym założeniom, oferujemy wykonanie serwisu internetowego dla administracji. Serwis będzie bazował na bezpiecznym, autorskim systemie CMS dla administracji. Bazowa wersja systemu CMS dla administracji zawiera następujące moduły:

 • Strona główna
  Moduł do prezentacji strony głównej serwisu.
 • Blog
  Moduł do zarządzania i prezentacji najnowszych postów pogrupowanych w odpowiednie kategorie.
 • Strony informacyjne
  Moduł do zarządzania i prezentacji statycznych treści w formie nieograniczonego drzewka kategorii.
 • Komunikaty
  Odrębny moduł do przedstawiania ważnych komunikatów.
 • Kalendarz wydarzeń
  Moduł do zarządzania i prezentacji wydarzeniami pozwalający je grupować w kategorie oraz wyświetlać w formie tradycyjnego kalendarza.
 • Galerie
  Grupy galerii zdjęć.
 • Karty usług
  Moduł do zarządzania i prezentacji kart usług z możliwością załączenia formularzy wniosków do pobrania.
 • Kontakt szczegółowy
  Moduł do zarządzania danymi teleadresowymi, zaznaczenia miejsca na mapie oraz do ustalenia pól wyświetlanych w formularzu kontaktowym. Umożliwia dodanie wyboru jednego z wielu odbiorców treści formularza kontaktowego.
 • Mapa strony
  Moduł służący do ustalenia grup elementów mapy strony oraz kolejności i sposobu ich wyświetlania.
 • Kanały RSS
  Moduł odpowiedzialny za charakterystykę wyświetlania elementów w kanałach RSS.
 • Administratorzy
  Moduł stanowiący bazę dla modułu Użytkownicy - możliwości identyfikacji odwiedzających poprzez zalogowanie się; w wersji bazowej dotyczy wyłącznie administratorów strony.
 • Ustawienia
  Zbiór opcji pogrupowanych w odpowiednie kategorie służących do zarządzania ustawieniami strony: od podstawowych po szczegółowe.
 • Statystyki
  Wykresy i listy charakteryzujące odwiedzalność serwisu.
 • Pomoc
  Internetowy podręcznik użytkownika systemu CMS.

Treść w systemie CMS jest wysoce konfigurowalna, co odzwierciedlają wyniki pozycjonowania oraz prędkość dotarcia do wyszukiwanych informacji.

Bazowy system CMS można rozszerzyć o dowolne moduły wymagane przez klienta docelowego.